উপহাৰ, এটা সঁচা প্ৰেম কাহিনী - জোনাক

HEADLINES

জোনাক

DIGITAL INDIA DIGITAL THINKING

Post Top Ad

উপহাৰ, এটা সঁচা প্ৰেম কাহিনী


তিনিছৰমানৰ আগতে মই গোলাঘাটৰ চুম্পি নামৰ ছোৱালী এজনী মনেপ্ৰাণে ভালপাইছিলো   আৰু তায়ো। তাইৰ বয়স তেতিয়া সোতৰ বছৰ আছিল , থকা হ'লে এতিয়া বিছবছৰমান হ' ল হেতেন । কিন্তু তাই আমাৰপৰা বিদায় লৈ চিৰদিনৰ বাবে কোনোবা নজনা নেদেখা ঠাইলৈ গুচি গলগৈ । যিখন ঠাইলৈ যোৱাটো অতি সহজ কিন্তু উভতি অহাটো কেতিয়াও সম্ভৱ নহয় । কিয় আৰু কেনেকৈ আতৰি গ'ল তাই ??? অসমীয়াত এষাৰ কথা আছে যে হৰিণাৰ মাংস্ই বৈৰী । তাইৰো একে অৱস্থা হ'ল । নিজৰ ৰূপৰ বলী হ'ল তাই ।
সিহতৰ ঘৰৰ পৰা প্ৰায় 15 ক মি মান দূৰৰ ল'ৰাএটাই ভালপোৱাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল তাইক । কিন্তু তাই সেই প্ৰস্তাৱ প্ৰত্যাখ্যান কৰিছিল কিয়নো সেই সময়ত তাই মোক মনেপ্ৰাণে ভালপাই আছিল ।কিন্তু সেই মানুহৰূপী দানৱটোৱে তাইৰ জীৱনটো ওলট-পালট কৰি দিলে। কোনোবা বেজৰ সহায় লৈ সি তাইক পলোৱাই লৈ গৈছিল । সিদি না তাই জীৱনৰ মায়া মোহ তথা হিতাহিত জ্ঞান হেৰুৱাই পেলাইছিল আৰু প্ৰায় চাৰি মাহ মানৰ পাছতে তাই মদাহী পতিৰ অত্যাচাৰ সহিব নোৱাৰি মাকৰ ঘৰলৈ ঘূৰি আহিবলগা হৈছিল , পেটত এটা অবুজ সন্তান লৈ । তাই আহিল যি আহিলেই কোনোদিন পতিৰ ঘৰলৈ ঊভতি যোৱাৰ সুযোগ নাপালে আনহাতে সি কোনোদিন নাহিল তাইক বিছাৰি । তাৰ ঠিক 5 মাহমানৰ পাছত তাই পাগলীৰ দৰে আচৰন কৰিবলৈ ধৰিলে । অঘৰী মানুহৰ দৰে য'তে-ত'তে থাকিবলৈ ল'লে । কাৰোবাক লগ পালেই সোধে মোৰ কথা । চিঞৰি-চিঞৰি গায় মোৰ ৰসগোল্লা শীৰ্ষঘক গীতটো । ঘৰৰ মানুহে বিছাৰি আনিলেও ক্ষনতেক পাছতেই পুনৰ ঘৰ এৰি গুছি গৈছিল । আৰু এনেদৰে ঘূৰি-ফুৰি থাকোতেই এদিন তাই এটি কন্যা সন্তানৰ জন্ম দিছিল । তাৰ ঠিক 5 দিনমানৰ পাছতেই তাই সন্ধানহীন হয় ।ওচৰৰ আৰক্ষী চকীত জনোৱা হ'ল। ঘৰৰ মানুহেও বহুত বিছাৰিলে কিন্তু কোনো সন্ধান নাপালে । সন্ধানহীন হোৱাৰ এমাহমানৰ পাছত ফৰকাটিং ৰেইল ষ্টেচনৰ ওচৰত থকা খাল এটাত পুলিছে তাইৰ দেদবডী উদ্ধাৰ কৰে । এনেকৈয়ে মোৰ প্ৰেমৰ অন্ত পৰিল , এটা সঁচা প্ৰেম কাহিনীৰ অকালতে মৃত্যু হ'ল ।চিনেমাত ঘটাৰ দৰে এটাৰ পাছত এটাকৈ সকলোবোৰ ঘটি গ'ল , মই একোকে কৰিব নোৱাৰিলো । হৈ থাকিবলগা হ'ল এজন নীৰৱ দৰ্শক। তাইৰ হাঁহি , ধেমালি কান্দোনবোৰ বৰকৈ মনত পৰিছে আজি । তাই মোৰ বহু মৰমৰ আছিল । তাইৰ মৌ মিঠা মাতেৰে love you বুলি কোৱা কথাষাৰ আজিয়ো মোৰ কাণত বাজি থাকে । বাৰে বাৰে প্ৰতিধ্বনি হয় । মই শিয়ৰি উঠোঁ ।কেতিয়াবা জোৰেৰে চিঞৰি দিওঁ চুম্পি বুলি । দুগালেদি দুধাৰি চকুলো বৈ যায় । মনৰ হেপাহেৰে কান্দো । সচাকৈয়ে বহুত ভালপাইছিলো তাইক সেয়ে ছাগে আমাৰ মিলন ন'হল ।তাইৰ ছোৱালীজনীৰ এতিয়া তিনিবছৰ হৈছে । নামটো ৰিয়া । মোক মামা বুলি মাতে । বৰ মৰমলগা ছোৱালী , মাকতকৈ এগুণ বেছি । মোৰ ফালৰপৰা তাইলৈ এটা সৰু উপহাৰ । 50 হাজাৰ টকাৰ ফিক্সড দিপজিত । (পৰেশ আকাশ)

No comments:

Post a Comment